pt.. wrz. 17th, 2021

Żywica poliuretanowa, poliestrowa czy też epoksydowa ma bardzo wiele zastosowań w wielu branżach produkcyjnych jak też i budownictwie, meblarstwie, modelarstwie oraz szeroko pojętej branży artystycznej. Jeśli chodzi o tą ostatnią to od niedawna hitem jest biżuteria z żywicy epoksydowej, żywica ta ma świetne właściwości mechaniczne co ma bardzo duży wpływ na trwałość wyrobów oraz niezaprzeczalne walory estetyczne.

Mówiąc o walorach mechanicznych wspomnieć trzeba o tym że gdy żywica epoksydowa jest już w pełni utwardzona jest po prostu twarda jak kamień i jest odporna na uszkodzenia. Walory estetyczne żywicy również nie podlegają dyskusji, zwłaszcza gdy mówimy o tej transparentnej. W wyrobach jubilerskich wachlarz zastosowań takiej żywicy jest ograniczony tylko wyobraźnią twórcy.

Można w niej zatopić niemal wszystko, dary natury takie jak kwiaty, listki, mech, źdźbła traw, kłosy zbóż czy wiele innych, możemy utrwalić w niej również na wieki emocjonalnie bliskie nam pamiątki takie np jak kwiaty z bukietu ślubnego, pukiel włosów naszego dzieciątka czy też odrobina sierści naszego ukochanego zwierzaka. Nasza pomysłowość nie ma tu żadnych granic. Możemy z powodzeniem tworzyć taką biżuterię w postaci kolczyków, naszyjników, bransolet, breloków, pierścionków i wielu, wielu innych wyrobach.

By admin