pt.. wrz. 17th, 2021

Wchodząc do dowolnego zakładu jubilerskiego i wyrażając swoją chęć zakupu pierścionka zaręczynowego, od razu zostaniesz zasypany mnogą ilością zróżnicowanej biżuterii. W pierwszym odruchu spojrzysz zapewne na pierścionek zaręczynowy z diamentem. Przeważnie to on najmocniej rzuca się w oczy, bo wygląda na coś trwałego, wartościowego i wyraźnie pięknego. Wybierając kamień dla pierścionka zaręczynowego, który w najbliższej przyszłości wręczysz swojej ukochanej, musisz jednak spojrzeć także na jego czystość, szlif, karat oraz kolor.

Najpierw zajmij się oceną czystości kruszcu. O niej powie ci ilość inkluzji. Za najcenniejsze uchodzą diamenty o czystości LC – tej informacji szukaj w opisach pierścionków zaręczynowych. Jeszcze ważniejszy od czystości jest jednak szlif. Diament musi zostać odpowiednio wyszlifowany, jeżeli ma naprawdę pięknie się zaprezentować. Karat jest natomiast cechą oznaczającą masę diamentu. Nie może być ona ani zbyt niska, ani zbyt wysoka. Nie chcesz przecież, by pierścionek zaręczynowy z diamentem sprawiał twojej ukochanej jakikolwiek dyskomfort.

Gdy już ustalisz te główne i podstawowe kryteria wyboru, możesz przejść do nieco prostszej i znacznie przyjemniejszej części, czyli do oceny wyglądu biżuterii. W dużej mierze odpowie za nią kolor kruszcu. A pierścionki zaręczynowe z diamentem są zdobione kamieniami o zróżnicowanych barwach. Najcenniejsze są te w barwie D i E, czyli diamenty bezbarwne. Znacznie niższą wartością wykazują się diamenty o barwie jasnożółtej lub żółtej, oznaczane literami od S do Z.

Szukając idealnego pierścionka zaręczynowego, przez cały czas powinieneś myśleć o swojej ukochanej. To w końcu dla niej go kupujesz. To ona ma się zachwycić na widok pierścionka zaręczynowego z diamentem. Jeżeli więc na co dzień nosi się raczej elegancko i skromnie, nie próbuj jej proponować czegoś kolorowego, dużego i ekstrawaganckiego. Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe są pierścionkami prostymi. To właśnie w prostocie kryje się ich niewymuszona wartość.

By admin